Extricom jako první Enterprise-level výrobce uvádí na trh WiFi AP se 450Mbps

5.11.2010
Extricom, průkopník nejnovějších technologií na poli WiFi uvádí jako první výrobce na světě WiFi AP dle 802.11n, které používá 3x3 MIMO technologii s použitím tří paralelních spatial streamů. Tím se stává dodavatelem nejvýkonnějších AP na trhu s enterprise WiFi produkty. Nejnovější AP dosahují rychlosti 450Mbps...
Extricom Ltd. jako výrobce nejmodernějších a nejvýkonnějších WiFi řešení oznámil, že nabízí jako první na světě enterprise-level 802.11n přístupový bod se třemi paralelními streamy (3x Spatial Stream) - EXRP-33n. Jde tedy o vylepšení původního modelu, který podporoval „pouze“ dva paralelní streamy - EXRP-30n, Tento model Extricom nabízí již delší dobu a je nasazen v mnohých instalacích po celém světě včetně ČR.

Extricom WiFi s technologií tzv. Channel blanket™ architektury využívá naplno sílu 3x3 MIMO (Multiple Input Multiple Output), a je zvláště vhodný pro nasazení v datově náročných aplikacích a instalacích, jako jsou školství, zdravotnictví a administrativní budovy. Unikátní technologie zcela eliminuje složité RF plánování typické pro klasické buňkové sítě, které je běžně vyžadované nejen pro 802.11n sítě, a také eliminuje interference mezi kanály, jež mohou vážně degradovat propustnosti v 802.11n sítích. V důsledku toho si Extricom zákazníci již dnes uvědomují skutečný potenciál technologie 802.11n a nabídka 3-streamového AP jen nabídne další možnosti uplatnění a nasazení. Porovnání Extricom WiFi technologie s klasickými (buňkovými) WiFi řešeními dalších výrobců můžete najít zde.

Obr.1 - Multi Channel blanket technologie Extricom

Kromě nejvyšší přenosové kapacity nabízí EXRP-33n v kombinaci s unikátní architekturou Extricom technologie i další jedinečné výhody, jako je mobilita klientů s nulovým handoffem mezi AP, agregované TrueReuse™, jež je další unikátní vlastnost Extricom řešení zajišťující další zvýšení kapacity a vestavěný QoS na fyzické vrstvě, který je lepší než klasické WMM. Díky těmto vlastnostem je možné provozovat na WiFi klasické datové služby, VoIP ale i streaming HD videa.

Měření v reálných instalacích ukázalo, že rozdíl mezi dvou a tří streamovým řešením je opravdu hmatatelný. Pokud se podíváme na reálné uživatelské rychlosti dosahované s EXRP-30n a novinkou EXRP-33n, tak na dvou streamovém AP s 3x3MIMO je dosahováno až 190Mbps (TPC) a na tří streamovém AP s 3x3MIMO je dosahováno více jak 250Mbps (TCP). Je vidět, že Extricom nabízí WiFi řešení, které dostačuje k uspokojení nejnáročnějších aplikací a to při zachování plné mobility klientů.

EXRP-33n jsou nyní k dispozici pouze vybraným zákazníkům a běžně komerčně dostupné budou v 1. čtvrtletí 2011. Pokud máte zájem o unikátní WiFi řešení od Extricomu, tak se obraťte na obchodní oddělení společnosti INTELEK, spol. s r.o., která je dodavatelem této technologie na český a slovenský trh a jako VAD Distributor nabízí kompletní podporu od návrhu až po instalaci.