Nový spoj BridgeWave FlexPort: bezdrát s rychlostí optiky

3.2.2010
Brno, 2. února 2010 – díky zrušení omezení Českého telekomunikačního úřadu uvádí INTELEK, distributor síťových prvků s přidanou hodnotou, na trh spoje FlexPort80 a FlexPortE od společnosti BridgeWave. Jsou určeny nejen telekomunikačním operátorům a poskytovatelům telekomunikačních služeb, ale i podnikům, státní správě či armádě.
Jedná se o vysokokapacitní spoje, které nahrazují optiku v podmínkách, kde ji nelze použít. Disponují přenosovou rychlostí 1200 Mb/s, přitom se jedná o full duplex. Provedení je plně outdoorové. Spolehlivost spojů BridgeWave FlexPort dosahuje 99,999 %, což prakticky znamená, že jejich výpadek lze počítat do pouhých 4 minut za rok.

Výrobce uvádí použití spojů do vzdálenosti 8 km. Český telekomunikační úřad ještě do konce roku 2009 omezoval jejich použití do 2 km, své rozhodnutí ovšem na základě dosahovaných výsledků přehodnotil a nyní již uvádí, že použití těchto spojů je možné bez omezení vzdálenosti. Spoje BridgeWave operují v bezlicenčním pásmu 80 GHz.

Bezpečnost přenosu chrání 256bitové AES šifrování a spoje lze díky tomu bez obav použít i v bankovnictví či armádě. Typické použití je pak vedle toho jako páteřní spoje v sítích internetových poskytovatelů, coby infrastruktura mobilních sítí 4. generace, v metropolitních sítích jako primární i záložní zdroje nebo ve školství a zdravotnictví.

Velkou výhodou spojů BridgeWave FlexPort80 a FlexPortE je cena upgrade. Při využití možnosti upgrade je výsledná cena vyšší verze stejná, jako pořizovací cena dané verze. Spoj BridgeWave FlexPort80 je určen k použití pro Ethernet i telekomunikační rámce, možnost současného přenosu protokolů SDH/SONET a Ethernet je přitom unikátní. Spoj BridgeWave FlexPortE je určen pouze pro Ethernet.

Pro oba typy spojů BridgeWave lze použít anténu o průměru 30 nebo 60 cm.

O společnosti BridgeWave Communications, Inc.
Společnost BridgeWawe Communications (www.bridgewave.com) je přední dodavatel gigabitových bezdrátových řešení. Byla založena v roce 1999 ve Spojených státech. Dodává velmi spolehlivá řešení za dostupné ceny pro podniky i poskytovatelům služeb, včetně bezpečných řešení pro použití ve státní správě, bankovním sektoru i armádě.