Jednotky s možností upgradu na mobilní WiMAX jsou již v ČR

Tisková zpráva: Praha 25. 6. 2007 – Společnost INTELEK již dodává nové wimaxové jednotky Alvarion BreezeMAX, které podporují normy 802.16d a 802.16e, takže umožňují budoucí upgrade na mobilní sítě WiMAX.
Výhoda těchto jednotek spočívá v tom, že je v budoucnu bude možné jednoduchým upgradem firmwaru začlenit do sítí mobilního WiMAXu (norma IEEE 802.16e). Ten sice v současné době není v České republice povolen, ale do budoucna se počítá s jeho využíváním. „Jednotky Alvarion BreezeMAX 3500 jsou tak více než rozumnou investicí do wimaxové sítě,“ uvedl Jan Vaculín ze společnosti INTELEK. „V budoucnu při přechodu z fixní wimaxové sítě na mobilní WiMAX nebude nutné investovat do nových klientských stanic, což může znamenat pro operátory významnou finanční a časovou úsporu,“ dodal Vaculín.
Nové klientské jednotky řady BreezeMAX 3500 pro WiMAX od izraelské společnosti Alvarion jsou postaveny na nové čipové sadě Intel Rosedale 2. Ten podporuje kromě normy IEEE 802.16d také normu IEEE 802.16e včetně modulace FDD (frequency division duplex) a TDD (time division duplex).
Všechny jednotky BreezeMAX, které podporují oba standardy, nesou označení Dme (Dual Mode FDD/TDD). K dispozici jsou v provedení pro vnitřní i vnější instalace, a to jak s integrovanou, tak externí anténou.

Alvarion
Řešení bezdrátových přístupových sítí BWA izraelské společnosti Alvarion jsou na světovém a českém trhu hojně zastoupena již několik let. Systémy pracující ve volných a licenčních pásmech 2,4 GHz, 5 GHz a 3,5 GHz jsou určeny hlavně pro ISP a telekomunikační operátory. Ti využívají především řešení Point–Multi-Point pro vytváření bezdrátových přístupových sítí (poslední míle) a pro páteřní linky spoje typu Point–Point. Nejrozšířenějšími produkty společnosti Alvarion jsou BreezeNET PRO.11, BreezeACCESS OFDM a wimaxové řešení BreezeMAX.

Kontakt
Ing. Jan Vaculín, produktový manažer
Tel.: +420 533 338 828