Intelek je distributorem Nera Networks

Tisková zpráva: Praha 25. 6. 2007 – Společnost INTELEK rozšířila spektrum nabízených výrobků o bezdrátové spoje Nera Networks, vhodné především pro použití v páteřních sítích. Mikrovlnné rádiové prvky pracující na frekvencích 5–39 GHz nabízejí propustnost od 8 do 622 Mb/s.
Výhodou prvků Nera Networks je volitelné rozhraní, může jít o E1, STM-1 nebo například Ethernet. Prvky jsou softwarově konfigurovatelné a modulární.
Zajímavá je především rodina produktů Nera Evolution. Prvky Nera Evolution METRO jsou určeny pro připojení poslední míle transportních sítí. Jde o společnou platformu pro široké množství aplikací. Nabízí škálovatelnou a modulární architekturu spolu s nejvyspělejší technologií současnosti – vícefrekvenční digitální modem, vícedimenzionální modulační schémata, dvojnásobnou korekci chyb a vestavěné ADM/DXC.
Řada Nera Evolution XPAND je určena především pro přístupové sítě PDH/Ethernet s vysokou hustotou pokrytí. Prvky jsou především přizpůsobivé a škálovatelné. Zvýšení kapacity sítě lze provést snadno upgradem softwarové licence. Přechod na IP sítě lze také zvládnout beze změny prvků.
Prvky ve verzi Nera Evolution IP jsou určeny pro budování přístupových sítí Ethernet/IP. Vzhledem k rychlostem až 600 Mb/s jsou vhodné jako páteřní prvky k wimaxovým sítím a jiným technologiím poslední míle. Stejně dobře se ale hodí pro vybudování profesionální podnikové sítě nejvyšší kvality.
Více informací naleznete www.nera.no.

Nera Networks
Norská společnost Nera Networks se od svého založení v roce 1947 zaměřuje na návrh, vývoj, výrobu a nasazování řešení pro datové přenosy. Její nabídku tvoří ucelené portfolio produktů pro mikrovlnné bezdrátové datové spoje.
Nera dodává prostřednictvím více než 30 zastoupení a partnerů do 100 zemí světa, 90 % obratu firmy se realizuje mimo Norsko. Společnost má v současnosti přes 700 zaměstnanců.

Kontakt
Ing. Jan Vaculín, produktový manažer
Tel.: +420 533 338 828