Vysvětlení certifikace MIL-STD-810

S pojmem MIL-STD-810 se můžete setkat u všech odolných telefonů značky iGET. O co vlastně jde a jaké kondice jsou při testech sledovány, se dozvíte v následujícím článku.
MIL-STD-810 je zkratka pro vojenský standard, který určuje metody testování odolných telefonů v různých podmínkách. Což je rozdíl například oproti stupni krytí (IP), který naopak říká, jaké vlastnosti musí telefon splňovat, aby dosáhl určité certifikace. Splnění tohoto vojenského standardu je zárukou toho, že telefon odolá všem klimatickým jevům, se kterými se můžete setkat, a které běžný telefon s největší pravděpodobností poškodí. Sledovat, zda telefon splňuje parametry testování, se tedy rozhodně vyplatí.

Jedná se o standard americké armády, jehož cílem je otestovat splnění podmínek u vybraného zboží tak, aby mohlo být použito právě v armádě. Vydavatelem těchto standardů je americké ministerstvo obrany a vyhovět jeho podmínkám není nic snadného. Cílem standardizovaných metod testování je ověřit, že zařízení zvládne fungovat za určitých podmínek stanovených metodami testování.

MIL-STD-810 je univerzální armádní standard. V průběhu testování je u telefonů ověřováno, kolik „životních cyklů“ telefon v průběhu testování v extrémních podmínkách vydrží. Telefon musí odolat například těmto faktorům:

  - Velmi nízký a velmi vysoký atmosférický tlak;
  - Vystavení nízkým a vysokým teplotám plus vystavení teplotním šokům
  (a to jak v provozu, tak ve vypnutém stavu);
  - Déšť (včetně mrznoucího deště)
  - Slaný vzduch, písek, prašnost
  - Prudké zrychlení a zpomalení
  - Šok a transportní šok
  - Řízené a náhodné vibrace


Všechny testy jsou konfigurovány tak, aby co nejvíce napodobovaly přírodní jevy a jejich možné kombinace. Telefony, které prošly tímto testováním a testování vyhověly, se pak mohou chlubit označením MIL-STD-810. Zákazník si tak může být jistý, že telefon s tímto označením, je skutečným odolňákem, kterého jen tak něco nerozhodí. Jako u každého jiného elektronického zařízení, tak i v tomto případě však certifikace MIL-STD-810 neznamená, že by telefony byly nezničitelné. Jejich funkčnost a životnost po vystavení jakémukoliv z výše uvedených jevů závisí také na následné údržbě, kterou rozhodně nepodceňujte.