Důležité kontakty
Objednávky
+420 533 338 888
Technická
podpora
Reklamace
+420 533 338 899

Maipu in-Wall AP je IT produktem roku 2012

19.10.2012
WiFi přístupový bod do zásuvky Maipu MT-W101 získal prestižní ocenění IT Produkt 2012 v kategorii Komunikačních produktů...
Maipu WiFi přístupový bod určený pro rychlou instalaci místo datové zásuvky nebo přímo na stěnu - tzv. in-Wall AP, byl oceněn jako IT Produkt 2012. Hlavní výhody tohoto produktu lze shrnout jedním slovem - jednoduchost.
Tento společný jmenovatel byl hlavním cílem při návrhu tohoto WiFi AP od Maipu, které díky tomu je primárně určeno všem, kteří nejsou a nechtějí být WiFi specialisty a pouze potřebují co nejrychleji a nejjednodušeji postavit funkční WiFi síť. Přístupový bod MT-W101 je stále profesionální WiFi zařízení splňující normy 802.11b/g/n, vysoké zabezpečení WPA/WPA2 a dokonce mnohonásobné SSID včetně oddělení do různých VLAN dle 802.1Q. Jako enterprise řešení má integrované funkce pro automatickou volbu výkonu, rádiového kanálu a samozřejmě je napájen přes PoE dle 802.3af/at. Tento přístupový bod je možné spravovat dokonce přes volitelný centrální kontroler - vhodný zejména u větších instalací s více AP.

Maipu in-Wall WiFi AP - MT-W101


Jednoduchý design - AP patří mezi nejmenší profesionální WiFi AP na trhu. Nenápadný vzhled s integrovanými anténami, bez rušivých blikajících diod, které v noci "slouží" jako domácí lampička a hlavně povedeným designem s kompaktními rozměry 86x86x25mm, je toto AP zcela ideální všude tam, kde je hledáno nenápadné řešení. Nejčastěji se jedná o veřejné prostory, kde je každý rušivý detail nežádoucí. Typicky jde o hotelové pokoje, veřejné prostory, ale stále častěji i kancelářské prostory nebo dokonce domácí instalace.

Jednoduchá instalace - AP od Maipu je vhodné pro instalaci místo klasické datové zásuvky, kdy pouze nahradíte rámeček datové zásuvky přímo AP od Maipu. Místo klasické datové zásuvky pak ihned máte WiFi AP včetně jednoho RJ-45 portu pro připojení počítače kabelem. Během asi tří minut máte WiFi AP nainstalováno a k tomu jeden kabelový port navíc. Video s instalací AP můžete shlédnout zde. Vlastní přístupový bod je napájen přes PoE, tedy není nutné řešit připojení k elektrické síti. Díky tomu, že AP je určeno pro instalaci do místností, kde již většinou jsou i datové zásuvky není tedy nutné investovat do rozšíření stávající kabeláže, což výrazně snižuje i náklady na výstavbu vlastní sítě.

Jednoduchá konfigurace - AP podporuje konfiguraci přes webový prohlížeč, ve kterém se velmi rychle zorientuje i málo zkušený správce sítě. Zcela záměrně AP neumožňuje přehršel různorodé konfigurace a právě naopak nabízí pouze nejnutnější konfiguraci. Díky tomu nemusí být správce certifikovaným specialistou a během několika málo minut má vše nastaveno. Celá konfigurace AP obsahuje pouze nastavení IP adresy a následné nastavení WiFi části (kanál, výkon, normu, zabezpečení a SSID). To je prakticky vše co je nutné nastavit. V managementu jsou i další parametry, ale ty jsou spíše doplňkové a pro funkci WiFi sítě nemají žádný vliv (například logy apod.).

Jednoduchost plánování a správy celé WiFi sítě - k naplnění tohoto bodu Maipu k in-Wall AP nabízí i centrální kontrolér MT-W101M, který je volitelný (pro funkčnost WiFi AP není nutný) a je vhodné ho do sítě začlenit, pokud se jedná o síť s více AP. Hlavním přínosem je jedno místo, odkud spravujete celou WiFi sít (až 500 AP). Maipu kontrolér jde samozřejmě v duchu společného jmenovatele - jednoduchost. To znamená, že jeho konfigurace je stejně snadná jako spravování jednotlivých AP a zvládne to i velmi málo zkušený správce sítě. Díky kontroléru nemusíte každé AP konfigurovat samostatně, ale kontrolér automaticky po připojení Maipu WiFi AP do sítě jej detekuje a nakonfiguruje dle zbytku WiFi sítě. V praxi tedy nakonfigurujete tento kontrolér jako jedno vzorové AP a poté pouze připojujete AP do sítě a vše se již pak děje automaticky - kontrolér novému AP nastaví IP adresu, kompletně nastaví WiFi část a okamžitě začlení do svých statistik včetně všech připojených klientů. Takový kontrolér pak centrálně řídí výkon i nastavení kanálů u všech AP, tak aby bylo dosaženo maximálního pokrytí s minimálním rušením mezi vlastními AP. Celý tento proces je automatizován a tedy opět správce WiFi sítě nemusí o plánováni takové sítě nic vědět. Celý systém se o to postará za něj.

Jednoduché pořízení - celé řešení od Maipu spadá do kategorie profesionálních WiFi systémů, kde lze očekávat vyšší pořizovací náklady. Ale Maipu AP je v cenové kategorii "lepších" domácích produktů a volitelný centrální kontrolér se 7x 100/1000M porty je v cenové kategorii kvalitního gigabitového switche. Celé řešení tedy patří mezi nejlevnější na poli podnikových WiFi systémů a je tak dostupné i pro zákazníky, kde investice do WiFi sítě nemá nejvyšší prioritu. Při výstavbě WiFi sítě není vlastní cena systému jediným nákladem, ale je nutné započítat i náklady na výstavbu kabeláže, omezení provozu spojené s pokládkou nové kabeláže a případný čas nutný pro návrh i konfiguraci WiFi sítě. Všechny tyto činnosti generují nemalé přímé nebo nepřímé náklady, které u Maipu řešení prakticky odpadají (samozřejmě pokud již u zákazníka existuje nějaká datová síť). A samozřejmě v rámci jednoduchosti je celé řešení založeno pouze na dvou produktech - jeden typ AP a jeden typ kontroléru, a jedna licence pro kontrolér, která udává kolik AP může kontrolér spravovat. To už nemůže být jednodušší....


Jak je popsáno výše, tak Maipu in-Wall AP nedostalo ocenění IT Produkt 2012 náhodně a svůj účel plní na 100%.
INTELEK spol. s r.o. jako výhradní distributor pro produkty Maipu v ČR nabízí nejen dodávku vlastní technologie, ale i kompletní podporu k těmto produktům a to od předprodejní až po poprodejní. V případě dalších dotazů kontaktujte prosím naše obchodní nebo servisní oddělení.
Související články