Využijte naše nové portfolio: Průmyslové prvky

27.1.2010
Abychom zpřehlednili naši nabídku, zavedli jsme novou kategorii zboží: Průmyslové prvky. Snáze a rychleji se díky ní dostanete k přehledu optických kabelů, konvertorů, patch kabelů, switchů a zásuvek určených pro použití v náročném průmyslovém prostředí.

Zavedení kategorie Průmyslové prvky vychází z uvedení produktů pro nový rozrůstající se segment datových sítí. Naše portfolio v této oblasti zahrnuje metalickou strukturovanou kabeláž Solarix, aktivní síťové prvky Signamax řady Industry a optické kabely Optral. Jednotným znakem všech námi nabízených průmyslových prvků je schopnost přizpůsobit se potřebám zákazníka a jeho projektu.
Průmyslová metalická strukturovaná kabeláž značky Solarix je dostupná pro všechny kategorie, včetně nejčastěji používaných CAT5E a CAT6, jak ve stíněném, tak v nestíněném provedení. Její výhodou je vysoké IP krytí a modularita. Nabízí se například zásuvky v provedení na DIN lištu či jako box s různým počtem portů, stíněnou a nestíněnou verzi kabeláže v různých kategoriích atd. Zákazník si díky tomu může vybrat řešení, které přesně vyhovuje jeho potřebám.

Signamax, výrobce aktivních a pasivních síťových prvků, nabízí pro náročná průmyslová prostředí stabilní, odolné a spolehlivé síťové prvky, jako jsou switche, media konvertory, serial device servery či zdroje napájení. Všechny jsou vyrobeny z kvalitních komponent a jsou vybaveny libovolnými typy konektorů a MM/SM/WDM optickými transceivery pro různé vzdálenosti. Zařízení odolají teplotám od -40° až po 85°C, vyrábí se s IP krytím od 20 až po 67 a lze je v náročných podmínkách napájet přes Ethernet či jako terminal blok s možností redundance.

Optická kabeláž značky OPTRAL určená pro použití v průmyslovém prostředí se nabízí ve dvou typech – kabel CDAD a CDG. Oba jsou plně dielektrické a mají těsnou sekundární ochranou o tloušťce 0,9 mm. Jejich vlastností je excelentní odolnost vůči mechanickému poškození, stejně jako proti ohni (vydrží 3 hodiny při teplotě 750 °C a splňují specifikaci FE180). Snadno se stripují, jsou určeny pro přímé konektortování. Kabel typu CDAD neobsahuje kovové prvky, má dvojité opláštění, vlákna jsou vyrobena z aramidové příze (jedná se o Kevlar®). Je klasického kulatého tvaru o průměru 7,9 mm (2-4 vlákna) až 9,9 mm (12 vláken). Kabel typu CDG je vyroben z 2 až 12 vláken, rovněž neobsahuje kovové prvky, tahovým prvkem je voděodolná skelná příze WD. Průměr kabelu je 6 mm (2-4 vlákna) až 7,2 mm (12 vláken).

Související články