Tenda N6 - DualBand WiFi router dostupný pro každého!

18.6.2013, David Novák
Novinka Tenda N6 uchvátí nejen svým designem, jde hlavně o nejlevnějšínejtenčí dvoupásmový WiFi router na českém a slovenském trhu!
Je zaměřena na vysoký výkon 2,4 GHz 300Mb/s souběžně s 5 GHz 300 Mb/s, tedy celkem 600 Mb/s. Navíc obsahuje dvě antény 5 dBi, nové administrační rozhraní a port pro IPTV.


Dvoupásmový bezdrátový WiFi router pracující souběžně v pásmu 2,4GHz (300 Mb/s) a 5GHz (300Mb/s), celková rychlost WiFi až 600 Mb/s, standardy WiFi 802.11a/b/g/n, 1x WAN, 4x LAN (jeden port také pro IPTV), WPS, QoS, zabezpečení WEP/WPA/WPA2-PSK, 2x anténa 5 dBi.

Tento router je ideálním řešením pro hraní Online her a streamování HD videí. Obsahuje jeden WAN port 100 Mb/s a čtyři LAN porty 100 Mb/s. Jeden z těchto LAN portů je možné také využít pro IPTV. V kombinaci pásma 2,4GHz (rychlost 300 Mb/s) s pásmem 5GHz (300 Mb/s) se docílí celkové rychlosti na WiFi až 600 Mb/s. V kombinaci s velkým výběrem zabezpečení je ideálním WiFi routerem pro vaši práci i zábavu.

Podpora 2,4GHz a současně 5GHz
Výhod využití obou pásem je hned několik. Ideální způsob rozdělení:
  • 2,4GHz – prohlížení webových stránek, stahování souborů, emaily apod.
  • 5GHz – hraní Online her, HD streamování videa, zvláště aplikace kde je důležitá latence
Pásmo 2,4GHz také bývá ve větších zástavbách nebo panelových domech velmi zarušené a dochází tak k degradaci výkonu na nižší úroveň, jak se WiFi routery z okolí ruší navzájem. Při použití 5GHz vám tato starost zcela odpadá. Pokrytí signálem je zajištěno pomocí dvou neodnímatelných 5 dBi antén.

Zabezpečení
Zařízení N6 podporuje velké možnosti zabezpečení. Od základních protokolů jako WEP (64 nebo 128 bit), až po nejnovější WPA, WPA2, mixedWPA/WPA2 vždy s PSK a šifrováním TKIP nebo AES. Tato nabídka je navíc doplněna o WPS. Systém WPS umožňuje připojení pomocí stisknutí tlačítka na routeru a na klientské stanici, router tak automaticky nastaví spojení zabezpečené pomocí WPA2-PSK a není nutné znát heslo do WiFi sítě. Tento způsob je nejen rychlý a jednoduchý, ale také bezpečný.

100 Mb/s Fast-Ethernet přepínač
Router obsahuje celkem 4 LAN porty 100 Mb/s. Jeden port je možné přepnout do režimu IPTV. Tento zabudovaný přepínač vyniká svojí vysokou propustností až 800 Mb/s.

QoS a IPTV
Služba, která prochází velkým vývojem a stává se čím dál oblíbenější v ČR i SR je právě IPTV. Jedná se o televizní vysílání šířené po Internetu. Tenda N60 obsahuje jeden port, který je již na tuto službu připravený a pro uživatele tak odpadá mnohdy složité nastavování. Samozřejmostí je také pokročilé nastavení QoS, díky kterému jsou upřednostněny v síti služby, které jsou náročné na zpoždění a latenci.

Obsah balení
  • 1x Tenda N6
  • 1x Instalační CD
  • 1x Stručná instalační příručka (CZ)
  • 1x Napájecí adaptér (9V DC, 1000 mA)
  • 1x Datový kabel RJ45

Více informací naleznete na www.tenda.cz.